Po ngjitet apo po zbret? Zgjidhet misteri i maces së shkallëve që përçau keqas internetin

Ndryshe

Po ngjitet apo po zbret? Zgjidhet misteri i maces së shkallëve që përçau keqas internetin

Më: 23 nëntor 2021 Në ora: 17:31
Ilustrim

Një tjetër nga debatet virale që kanë polarizuar opinionin e shumë njerëzve që humbasin kohën me gjëra të pavlefshme në internet, është dhe ai i fotos së maces duke ecur në një palë shkallë apartamenti.

Fotoja me përfytyrim të dyfishtë mund të interpretohet vizualisht edhe me kafshën në ngjitje të shkallëve, por edhe me te në zbritje të tyre.

Foto ka marrë miliona klikime e komente që prej prezantimit në masë disa vjet më parë por deri tani përgjigjet e debatit nuk janë pranuar nga asnjëra palë.

“Është duke zbritur sepse druri i shkallëve është i sheshtë në pjesën horizontale të shkallëve, kurse gurët e mureve janë në pjesën e pasme të tyre”, shkruan një komentues që vlerësohej si “i pasaktë” nga të tjerët.

“Unë besoj se macja po ngjitet sepse macja shikon lart dhe përpara, kur macet zbresin shkallët ato shikojnë poshtë ku po hedhin këmbët, domethënë poshtë,” shkruan një tjetër, i cili gjeti me shume miratim nga komuniteti.

Gjithsesi njerëzit kanë vijuar debatin e tyre dhe asnjë zgjidhje konkrete nuk duket në horizont.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat