Gruaja në Kamboxhia martohet me lopën, pretendon se në trupin e kafshës është rilindur shpirti i burrit të saj

Ndryshe

Gruaja në Kamboxhia martohet me lopën, pretendon se në trupin e kafshës është rilindur shpirti i burrit të saj

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 17:26
Gruaja në Kamboxhia martohet me lopën

Një grua u martua me një lopë dhe është e bindur se kafsha është në të vërtetë burri i saj i vdekur që u rilind në trupin e lopës.

Sipas medieve të huaja, një video e çuditshme tregon Khim Hang, 74-vjeçare, duke jetuar në ‘lumturi martesore’ me lopën në shtëpinë e saj në provincën verilindore Kratie të Kamboxhias.

Khim është e bindur se kjo lopë ka “të njëjtin karakter” si bashkëshorti i saj i vdekur.

Ndonëse videoja nuk ka transmetuar dasmën, disa banorë pretenduan se kishin marrë pjesë në ceremoni.

Lopa jeton aktualisht në shtëpinë njëkatëshe të Hang-ut, derisa kjo e fundit e lë të flejë në të njëjtat jastëkë me të cilët flinte burri i saj, Tol Khut, i cili vdiq vitin e kaluar.

Image
Image

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat