Një nënë dhe djali i saj u akuzuan për vjedhjen e makinave luksoze – në shtëpinë e tyre në Teksas policia kishte gjetur pesë të tilla

Ndryshe

Një nënë dhe djali i saj u akuzuan për vjedhjen e makinave luksoze – në shtëpinë e tyre në Teksas policia kishte gjetur pesë të tilla

Më: 13 dhjetor 2021 Në ora: 09:40
Foto ilustrim

Forcat e zbatimit të ligjit në Fort Bend County, Teksas kishin arrestuar një nënë dhe djalin e saj, të cilët akuzoheshin se janë përfshirë në një rrjet fitimprurës të vjedhjes së makinave luksoze.

Hetimi është në vazhdim, kështu që disa detaje thjesht nuk janë të disponueshme, por zyra e sherifit lokal dha disa informacione për mediat.

Sipas autoriteteve, Nga Thi Nguyen, 47 vjeçe, dhe djali i saj Alex Van Le, 22 vjeç, u arrestuan të dy më 12 gusht pasi një informator anonim dha informacionet.

Kur policia mbërriti në shtëpinë e nënës dhe djalit, ata pretenduan se ato që gjetën ishin 5 makina luksoze të vjedhura me një vlerë të përbashkët tregu prej 528,000 dollarë.

Makinat e sekuestruara në këtë shtëpi janë të gjitha vërtet “të nivelit të lartë”.

Ata janë Mercedes-Benz S 550 i vitit 2016, Mercedes-Benz S 580 i vitit 2021, Audi R8 i vitit 2018, BMW X6 i vitit 2021 dhe Lexus LX 570 i vitit 2021.

Detajet e rastit janë të errëta në këtë pikë pasi hetuesit nuk duan të japin shumë informacione.

Megjithatë, ata po kërkojnë që kushdo që ka blerë një makinë nga shitësit e makinave në zonën e Hjustonit të kontaktojë zyrën e sherifit. /

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat