Ky është njeriu që fiton miliona euro pa bërë asgjë

Ndryshe

Ky është njeriu që fiton miliona euro pa bërë asgjë

Më: 12 janar 2022 Në ora: 16:42
Shoji Morimoto

Shoji Morimoto nga Japonia fiton shumë para pa asnjë ditë shërbim.

Ideja origjinale e ndihmoi të jetonte rehat dhe të investonte një minimum përpjekjeje.

Ky 37-vjeçar fiton shuma të mëdha duke mos punuar asgjë.

Ai ka punuar dy vitet e fundit si një person që “ha, pi dhe jep përgjigje të thjeshta, por asgjë më shumë se kaq”.

Tingëllon si diçka që askush nuk e beson, por në praktikë ai ka punë për të bërë.

Ai aktualisht dëshiron të punësojë mbi 3000 njerëz dhe nëse po pyesni veten pse, motivet e klientëve janë të ndryshëm.

Për shembull, ai futet në ekipet e lojtarëve në lojëra online kur u mungon një lojtar, bën shoqëri me njerëzit që bëjnë kërkesë për divorc ose përshëndet ata që janë zhvendosur në një shtëpi të re.

– I ndjek klientët e mi ku të duan. Unë u përgjigjem pyetjeve të tyre, i dëgjoj, tund kokën kur është e nevojshme. Në fillim ishte e pakëndshme, por me kalimin e kohës u mësova – tha Morimoto.

Ai thotë se në fillim shërbimet e tij i ndante falas, por që dalëngadalë është shndërruar në një biznes fitimprurës, dhe tani fiton miliona euro nga “puna” e tij. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat