Daja mbyt mbesën trevjeçare me arsyetimin se po bënte “zhurmë gjatë natës“

Ndryshe

Daja mbyt mbesën trevjeçare me arsyetimin se po bënte “zhurmë gjatë natës“

Më: 24 janar 2022 Në ora: 09:57
trevjeçarja

Një vajzë trevjeçare është gjetur e vdekur në shtratin e saj pasi dyshohet se u godit nga daja i saj për shkak të zhurmës së tepërt gjatë natës.

Daja dhe nëna e vajzës, janë arrestuar pas incidentit të tmerrshëm në provincën turke të Burdur, shkruan Mirror.

Nëna nuk mundi ta zgjonte vajzën e cila u identifikua si Aysenur K, kur ajo hyri në dhomën e saj të gjumit në mëngjes. Ajo thirri urgjencën në shtëpi, megjithatë vajza u shpall e vdekur në vendngjarje.

Më pas, policia arrestoi nënën e vajzës dhe dajën e saj, Hizir Tunc C, pasi oficerët besonin se vdekja e trevjeçares ishte e dyshimtë.

Daja thuhet se pranoi se e kishte shkelmuar fëmijën gjatë natës për ta qetësuar atë pasi ajo po bënte zhurmë. Gjyshja e vajzës Kader Tugla pretendoi se mbesa e saj i ishte nënshtruar dhunës së vazhdueshme në shtëpi, raporton gazeta turke Haberturk.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat