Dhëndri godet me grusht pas koke gruan e tij ditën e dasmës/ Videoja bëhet virale në rrjet, ndjekësit reagojnë të revoltuar: Çfarë tmerri!

Ndryshe

Dhëndri godet me grusht pas koke gruan e tij ditën e dasmës/ Videoja bëhet virale në rrjet, ndjekësit reagojnë të revoltuar: Çfarë tmerri!

Më: 17 qershor 2022 Në ora: 06:51
Foto nga vendi i ngjarjes

Një dhëndër dhëndër ka goditur me grusht gruan e tij në kokë ditën e dasmës së tyre, pasi ajo e mundi atë në një lojë që u organizua gjatë dasmës së tyre.

Burri, emri i të cilit nuk bëhet i ditur, e goditi të gruan e tij pasi ajo fitoi në një garë për të hapur ëmbëlsirat që ishte organizuar nga të ftuarit në dasmën e tyre në rajonin jugor të Surkhandaryo më 6 qershor, me pamjet të cilat u bënë virale në internet.

Videoja tërhoqi vëmendjen e Saida Mirziyoyeva, vajzës së presidentit të vendit, e cila dënoi sulmin – duke bërë që policia të gjurmonte çiftin.

Oficerët thonë se burri tani është akuzuar për ‘huliganizëm’ ​​por po përballet me vetëm 15 ditë burg dhe një gjobë nëse shpallet fajtor.

Një komision në dhomën e sipërme të legjislaturës Uzbekistan tha se i riu i kishte ‘kërkuar falje nuses dhe shprehu keqardhje për veprimet e tij’ në një seancë dëgjimore në lagje ku morën pjesë pleqtë e komunitetit dhe të afërmit e çiftit.

Në të njëjtën ditë, nusja dhe dhëndri u pajtuan dhe tani jetojnë së bashku,” tha komiteti.

Duke folur kundër dhunës, zonja Mirziyoyeva kishte thënë: ‘Ne nuk duhet të heshtim për raste të tilla, nuk duhet të pretendojmë se ato janë të njëanshme.

Kjo është arsyeja pse ne kemi nevojë për arsim që hap horizonte dhe i bën gratë të pavarura dhe të forta.

Pasi u godit, pamjet kapën një nuse dukshëm të shqetësuar duke vendosur kokën në duar, ndërsa dhëndri qëndroi i qetë sikur të mos kishte ndodhur asnjëgjë.

Image

Pamjet e dasmës janë bërë virale në mediat sociale në Azinë qendrore, me njerëzit që reagojnë me zemërim në Twitter.

Kjo është shumë e trishtueshme”, shkroi një person.

Shpresoj se ajo do të gjejë guxim për ta akuzuar atë dhe për ta mbajtur atë përgjegjës për veprimet e tij.”

Çfarë tmerri!” shkruante një tjetër. “Mirë se kjo doli në internet për të turpëruar këtë njeri të tmerrshëm. Por unë shpresoj se ajo mund largohet prej tij. Si mund ta shikojnë këtë prindërit e saj? Çfarë është ai një budalla mafioz? Sa e tmerrshme.’

Dikush shkroi: ‘Është e tmerrshme sa shumë është normalizuar kjo. Shpresoj që ajo të largohet prej tij përpara se të jetë shumë vonë”.

Çuditërisht, nuk është hera e parë që shfaqet një video që tregon një dhëndër që godet gruan e tij në mes të ceremonisë.

Në vitin 2019, një video e një incidenti të ngjashëm në Uzbekistan tërhoqi vëmendjen e publikut, i cili pa një dhëndër që gjuajti me zemërim nusen e tij pasi ajo e ngacmoi duke i larguar ëmbëlsirën nga goja.

Në incidentin e mëparshëm, dhëndri godet gruan me një shuplakë të fortë saqë ajo u pengua dhe bie mbrapsht.

Në atë kohë, përdoruesit e mediave sociale kritikuan gjithashtu sjelljen e burrit të paidentifikuar në internet me një duke thënë: “Ai djalit duhet t’i mësohet një mësim për të drejtat e njeriut dhe gruaja duhet të bëjë kërkesë për divorc sa më shpejt që të jetë e mundur!”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat