Njihuni me fatlumin që fitoi lotarinë prej 100,000 dollarësh, përdori strategjinë që pa në TV

Ndryshe

Njihuni me fatlumin që fitoi lotarinë prej 100,000 dollarësh, përdori strategjinë që pa në TV

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 09:05
Strategjia ishte të shpenzojë 25 dollarë në javë për tre muaj duke luajtur llotarinë

Një burrë nga Karolina e Jugut ka fituar më shumë se 100,000 dollarë pasi provoi një strategji llotarie që ai thotë se ishte frymëzuar nga një episod i TLC "Lottery Changed My Life".

Strategjia ishte të shpenzojë 25 dollarë në javë për tre muaj duke luajtur llotarinë. Gjatë javës së parë, ai fitoi 500 dollarë. Por në javën e shtatë, ai mori në shtëpi 100,000 dollarë.

Çmimi më i madh goditi më 28 maj ndërsa luante një biletë Powerball.

Fillimisht ai mendoi se fitoi 50,000 dollarë duke përputhur dy numra, por për fat të mirë gruaja e tij kontrolloi përsëri dhe e ndihmoi të konfirmonte se ai përputhej me katër nga pesë numrat e topit të bardhë dhe Powerballin e kuq, gjë që rriti çmimin.

"Unë as nuk dija si të luaja Powerball," u tha fituesi zyrtarëve të Lotarisë së Karolinës së Jugut.

Pas fitoreve të njëpasnjëshme, ai bleu një makinë krejt të re.

Ai gjithashtu i qëndron planit të tij dhe do të vazhdojë të blejë bileta lotarie gjatë periudhës tre mujore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat