“Po ta rrasi gojës”, reagimi epik i të moshuarit pasi nervozohet me shokun e tij gjatë intervistës

Ndryshe

“Po ta rrasi gojës”, reagimi epik i të moshuarit pasi nervozohet me shokun e tij gjatë intervistës

Më: 16 shtator 2022 Në ora: 10:24
Foto ilustrim

Një i moshuar në sheshin e Prishtinës ka fajësuar mësimdhënësit dhe ka thënë se po i dëmtojnë nxënësit në grevë.

Ai në përgjigjen e tij ka thënë se mësuesit nuk i meritojnë as pagat aktuale që kanë.

“Grevat, po të kallëzoj, arsimtarët kanë faj.

Atëherë serbi, popull më anti-shqiptar nuk ka, të ka dënu edhe të ka çu në shkollë.

Këta sot po dojnë me ua hup shkollat fëmijëve e mos me shku me dhanë mësim, po rroga.

Rrogat që i kanë këta, as qato rroga nuk i meritojnë arsimi.

Nuk i meritojnë, se s’e kanë bë vendin. Gjithë ditën rrinë nëpër kafe, fëmija sakaqeve, me i mësu nuk i mësojnë”, deklaroi ai.

Më tej, i moshuari u nervozua nga miku i tij që i qëndronte afër.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat