Thuhet se në një diskotekë në Kosovë nëse porosit pije deri në 500 euro e marrin vesh krejt

Ndryshe

Thuhet se në një diskotekë në Kosovë nëse porosit pije deri në 500 euro e marrin vesh krejt

Më: 26 shtator 2022 Në ora: 08:20
Metoda e re e shërbimit në Kosovë

Një metodë e re shërbimi po aplikohet në një diskotekë në Kosovë.

Kur dikush nga klientët porosit pije në vlerë prej 500 euro, pijet i dërgohen bashkë me një pankartë me shumën që paguhet.

Në këtë mënyrë edhe të pranishmit e tjerë e kuptojnë kur dikush shpenzon shuma të mëdha në pije.

Image
Metoda e re e shërbimit në Kosovë

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat