Porositën një Xbox dhe kur hapën paketën, panë gjënë më të tmerrshme në jetën e tyre

Ndryshe

Porositën një Xbox dhe kur hapën paketën, panë gjënë më të tmerrshme në jetën e tyre

Më: 22 qershor 2024 Në ora: 11:23
Tingëllon e pabesueshme, por në vend të një kontrolluesi, një grua dhe një burrë morën një kobër të gjallë.

Një video e një pakete të dorëzuar nga Amazon po qarkullon në rrjetet sociale. Në një periudhë të shkurtër kohe u bë virale për shkak të “përmbajtjes” së pazakontë.

Gjegjësisht, dy inxhinierë softuerësh nga qyteti indian Bangalore porositën një kontrollues Xbox dhe kur hapën dërgesën, mbetën pa fjalë nga frika.

Në fillim shohim një pako dhe pak çaste më vonë një helm të rrezikshëm të “kurthuar” me shirit ngjitës.

Tingëllon e pabesueshme, por në vend të një kontrolluesi, një grua dhe një burrë morën një kobër të gjallë.

Gabimet në dërgesa nuk janë të pazakonta, por ky rast i shtyn kufijtë. Fatmirësisht ngjala nuk mundi të çlirohej dhe të rrezikonte njerëzit e frikësuar.

Inxhinierët e softuerit ranë dakord të ndajnë detajet e turpshme me mediat lokale.

“Dorëdhënësi solli pakon që e porositëm online. Ne e morëm personalisht dhe më pas e incizuam të gjithë incidentin, me praninë e dëshmitarëve”, thanë ata.

Gjarpri është identifikuar si një kobër indiane, një specie helmuese e lindur në Karnataka. Ajo u kap dhe më vonë u lirua në natyrë.

Pas incidentit të pazakontë, kompania Amazon njoftoi gjithashtu se “na vjen keq për shqetësimin që keni përjetuar. Ne dëshirojmë të kontrollojmë gjithçka. Ju lutemi shkruani detajet e kërkuara këtu dhe ekipi ynë do të kontaktojë së shpejti”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat