Alarmi për zbrazjen e Kosovës / Haradinaj, Thaçi, Mustafa… ua vodhën shpresat shqiptarëve

Politika

Alarmi për zbrazjen e Kosovës / Haradinaj, Thaçi, Mustafa… ua vodhën shpresat shqiptarëve

Armirë Shaqiri Nga Armirë Shaqiri Më 15 janar 2022 Në ora: 18:59
Foto ilustrim

Në Kosovë mijëra të rinjë dëshirojnë ta lënë vendin për të ikur në vendet perëndimore, me shpresë për të siguruar jetën e tyre.

Kjo u dëshmua muajin e kaluar kur në ambasadën e Gjermanisë, aplikuan mbi 56 mijë qytetarë për viza.

Mjaftoi ky lajm që përfaqësuesi më agresiv i opozitës Ramush Haradinaj të hidhet në sulm dhe akuza, duke u munduar që këtë ngjarje ta shoh si dështim në qeverisje, pavarësisht që sipas të dhënave të deritashme rritja e ekonomisë të jetë rreth 9%, sipas disa vlerësimeve edhe 10, apo sipas FMN-së 7.5%.

Zbrazja e Kosovës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, deputeti Ramush Haradinaj, duke e shprehur shqetësimin e tij për numrin e madh të atyre që aplikuan për viza, e ka kritikuar qeverinë Kurti për të cilën ka thënë se ajo njihej si qeveria e shpresës, por që nuk po tregon aftësi për ringjalljen ekonomike.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat