Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Prishtinë

Prishtina

Numri i rasteve aktive me COVID-19 në Prishtinë

Më: 16 janar 2022 Në ora: 13:43
Foto ilustrim

Numri i rasteve aktive me COVID-19 ka shkuar në 1 milion e 560 mijë në Prishtinë.

Kështu është bërë e ditur nga  Ministria e Shëndetësisë.

Prishtina është komuna me numrin më të madh të rasteve aktive me virus.

Pas Prishtinës, me më së shumti raste aktive është  Mitrovica me 303 raste, pastaj Feriza me 223 dhe Prizreni me 195.

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur dje se numri i rasteve aktive me COVID në Kosovë ka shkuar në 3 mijë e 837.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat