Trafiku Urban këtë fundjavë pa pagesë

Prishtina

Trafiku Urban këtë fundjavë pa pagesë

Më: 21 maj 2022 Në ora: 08:18
Foto ilustrim

Sot dhe nesër udhëtimi më autobusët e Trafikut Urban do të jetë pa pagesë. Kështu ka njoftuar kjo kompani publike që ka liruar qytetarët nga pagesa e zakonshme prej 40 centë.

Vendimi vjen pas Komuna e Prishtinës sërish ka vendosur të testojë unazën qendrore të Prishtinës si një qarkore njëkaheshë, njëjtë sikurse kishte vepruar edhe javë më parë.

Po ashtu, Trafiku Urban do të punojë me kapacitete të plota, ndryshe nga fundjavat e tjera kur shërbimi ofrohet me kapacitete më të zvogëluara. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat