Malena pyet “Doktor sex-in”: I dashuri më tradhëtoi me miken nga fitness-i, unë tani...

Seksi

Malena pyet “Doktor sex-in”: I dashuri më tradhëtoi me miken nga fitness-i, unë tani...

Nga: B.S. Më: 19 shtator 2021 Në ora: 22:29
Foto ilustrim

Lidhja e Malenës ishte pothuajse perfekte, shkruan 20min.ch-rubrika “Doktor sex”, transmeton “Bota sot”. Por, tani i dashuri i saj i ka rrëfyer se së fundmi e ka tradhtuar me një vajzë. A është kjo arsyeja pse ajo duhet t`i jap fund marrëdhënes së saj?

Pyetja e Malenes:

Unë jam në lidhje me të dashurin tim që një vit. Marrëdhënia jonë është e mirë, ne kalojmë shumë kohë së bashku dhe kemi planifikuar që së shpejti të shkojmë në një udhëtim të gjatë.

Por tani gjithçka është në pikëpyetje, sepse një javë më parë ai bëri një rrëfim. Aty më njoftoi se më kishte tradhtuar me një kolege nga klubi i fitness-it, ku bën palestër një herë në javë.

Por, ai gjithashtu më siguroi se nuk kishte të bënte me mua dhe se ai më donte më shumë se gjithçka. Ai ishte i dehur dhe kështu hyri u ngatërrua me vajzën në fjalë. Unë thjesht nuk mund ta besoj dhe jam plotësisht i tronditur. A duhet të ndahem edhe nëse e dua akoma?

Përgjigje nga Doktor Sex

E dashur Malena

Është e dhimbshme të tradhtohesh. Sidoqoftë, nuk ka kuptim nëse e lini veten të tërhiqeni për shkak të një akti të shkurtër. Kështu e dëmton vetëvetën, pasi dashuria jeton ende pas ndjenjës së lëndimit. Nëse keni guximin dhe gatishmërinë për të pranuar dhimbjen dhe për ta pranuar në jetën tuaj, ajo do të ulet. Pastaj krijohet një hapësirë ​​në të cilën mund të relaksoheni dhe të mendoni qartë.

Nga ky qëndrim ju pastaj përballeni me të dashurin. Sidoqoftë, është e rëndësishme që biseda të jetë e kufizuar në kohë dhe të ketë një temë të përcaktuar qartë. Pra, nuk ka të bëjë me fajësimin e njëri -tjetrit dhe grindjen!

Zbuloni se si të silleni në këtë situatë

A dëshironi dhe a mund ta vazhdoni lidhjen tuaj në rrethanat e tilla? Dhe çfarë ju nevojitet që kjo të funksionojë? Ka kuptim t'i përgjigjeni pyetjeve vetë para se të flisni për to si çift. Mos harroni se moralizimet nuk ndihmojnë shumë në diskutimin e asaj që ka ndodhur. Është e qartë se i dashuri ju ka tradhtuar, pasi edhe ai mund të sillej ndryshe.

E kaluara nuk mund të ndryshohet, por e ardhmja është e hapur dhe mund të formësohet. Ndarja është po aq mundësi sa mund të vazhdojmë në rrugën që kemi zgjedhur dhe të mësojmë nga ajo që përjetuam.

Nuk është e pazakontë që ndërprerje të tilla nga një marrëdhënie të jenë rezultat i frikës së pavetëdijshme të një personi për t'u angazhuar plotësisht dhe për një afat të gjatë. Prandaj, mund të ketë kuptim që i dashuri juaj të shqyrtojë incidentin me një specialist, pas një sqarimi fillestar. Gjithe te mirat!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat