Gabimet që duhen anashkaluar gjatë seksit

Seksi

Gabimet që duhen anashkaluar gjatë seksit

Më: 23 maj 2022 Në ora: 18:36
Foto ilustrim

Edhe pse mund të keni shumë kohë me partnerin dhe keni krijuar një lidhje të fortë e pa komplekse,do ketë gjithmonë diçka që nuk shkon sidomos nëse vazhdoni të bëni të njëjtat gabime gjatë aktit intim.

Ju paralajmërojmë çfarë nuk duhet të bëni:

1-Mos hani ushqime pikante pra aktit


Ushqimet pikante ndryshojnë aromën tipike të vaginës suaj,gjithashtu shkaktojnë fryrje të barkut dhe gazra, të cilat siç e dini nuk janë aspak të këndshme gjatë aktit intim.

2-Mos u depiloni para aktit


Depilimi para marrëdhënieve intime mund të bëhet shkak për shfaqjen e ndonjë infeksioni të lëkurës si Herpesi dhe HPV madje do të ndjeni vazhdimisht irritim të lëkurës gjatë aktit dhe nuk është aspak mirë.

3-Mos konsumoni alkol


Kjo vlen më shumë për meshkujt.
Sipas një studimi të fundit meshkujt që pinë alkool kanë vështirësi gjatë ejakulimit dhe orgazmës ndaj mos e lini partnerin të shkojë tek gota e dytë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat