Sanksionohen 224 shoferë në Shkup, 42 gjoba për tejkalim të shpejtësisë, 20 pa patentë shoferë

Shkupi

Sanksionohen 224 shoferë në Shkup, 42 gjoba për tejkalim të shpejtësisë, 20 pa patentë shoferë

Më: 22 shtator 2021 Në ora: 18:43
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme (21.09.) vazhdoi me kontrollimet e përforcuara në trafik.

Vetëm në territorin e qytetit të Shkupit janë shqiptuar gjithsej 224 gjoba, prej të cilave dyzet e dy për tejkalim të shpejtësisë së lejuar, njëzet sanksione për drejtimin e automjetit pa patentë shoferë, shtatë gjoba për drejtimin e automjetit nën ndikimin e alkoolit, dhjetë gjoba për automjete në gjendje jo të rregulltë teknike dhe të paragjistruara.

Poashtu janë shqiptuar edhe dy sanksione për mospërdorimin e rripit të suigurisë, pesë gjoba për kalim në semafor të mbyllur (ngjyrë e kuqe), pesë gjoba për shoferë fillestar, pesëdhjetë e tetë kundërvajtje të cilat i shkaktojnë këmbësorët dhe pesëdhjetë e katër sanksione për automjete të parkuara në mënyrë të parregulltë.

Kontrollimet e përforcuara në trafik do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë deri te qytetarët t’u përmbahen rregullave dhe rregulloreve të trafikut me qëllim të rritjes së sigurisë në rrugë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat