Shkup: Një vit burg për 48 vjeçarin për shkak peshkimit pa leje

Shkupi

Shkup: Një vit burg për 48 vjeçarin për shkak peshkimit pa leje

Më: 20 dhjetor 2021 Në ora: 20:19
Foto ilustrim

Policia e Maqedonisë së Veriut ka arrestuar 48 vjeçarin pasi ka peshkuar a leje, diçka që është e dënueshme në bazë të nenit 229 nga Kodi Penal.

“Policia ka arrestuar 48 vjeçarin D.S. nga Shkupi, për të cilin kishte fletarrestim qendror me urdhër të Gjykatës Themelore Shkupi 1”, njoftojnë nga Policia.

Raportohet që ai është dënuar me një vjet burg për “peshkim pa leje”, për çka është dërguar në Burgun e Shkupit për vuajtjen e dënimit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat