Policia e Shkupi shqipton 113 gjoba për kundërvajtjet në komunikacion

Shkupi

Policia e Shkupi shqipton 113 gjoba për kundërvajtjet në komunikacion

Më: 9 mars 2022 Në ora: 09:03
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme vazhdoi me aksionet e përforcuara në fushën e komunikacionit.

“Në territorin e Bashkisë së Shkupit janë shqiptuar gjithsej 113 masa prej të cilave 41 janë për tejkalim shpejtësie, 11 për vozitje pa leje dhe 4 për vozitje nën ndikimin e alkoolit”, sqarojnë nga SPB Shkup.

Ata shtojnë se po ashtu janë shqiptuar edhe 5 masa për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, 3 për errësim të xhamave, 4 për kalim në të kuqe, 3 për shoferët fillestarë dhe 30 për parkim jo të rregullt.

Nga MPB shtojnë se aksionet e forcuara do të vazhdojnë edhe gjatë ditëve të ardhshme.

“U bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në mënyrë që ta risim sigurinë në komunikacion”, thuhet në njoftimin e policisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat