Shkup: U dënua me tre vjet burg për vrasjen me makinë të 24-vjeçares, familjarët në protesta

Shkupi

Shkup: U dënua me tre vjet burg për vrasjen me makinë të 24-vjeçares, familjarët në protesta

Më: 15 prill 2022 Në ora: 16:45
Foto ilustrim

Pasi gjykata e dënoi me tre vjet burg Jordan Gjorgievin, i cili në muajin janar pranë qendrës “City Mall” kishte shkelur për vdekje Viktorija Nikollovën nga Radovishi, sot familjarët, të afërmit dhe miqtë e viktimës u mblodhën para Gjykatës Penale për të protestuar.

Ata janë të pakënaqur me vendimin e gjykatës. Megjithatë, gjykata tha se asnjë jetë e humbur njerëzore nuk mund të kompensohet me asnjë vendim dhe shprehu ngushëllime për familjen.

“Kërcënimi më i madh për drejtësinë është padrejtësia.

E kemi në vendin tonë, falë gjykatave me bollëk, 31 vjet. E morëm katër ditë më parë. Në rastin që u diskutua për vdekjen e Viktorija Nikollovës dhe të lënduarit Leonid Daov, arritëm të shohim se këtu nuk kanë rëndësi as ligjet, drejtësi nuk kërkon askush, as nuk kemi shtet të së drejtës”, deklaroi Vlladimir Mihajllov, avokat i familjes Nikollov.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat