Falsifikoi patent shoferin, kallëzim penal ndaj 41 vjeçares nga Shkupi

Shkupi

Falsifikoi patent shoferin, kallëzim penal ndaj 41 vjeçares nga Shkupi

Më: 20 qershor 2022 Në ora: 18:21
Foto ilustrim

Një 41 vjeçare nga rrethina e Shkupit dyshohet se ka kryer falsifikim të dokumentit, konkretisht lejes së drejtimit të automjetit.

Rastin e kanë bërë të ditur nga Ministria e Punëve të Brendshme.

“Personi me inicialet N.I. (41 vjeçare) nga fshati Kondovë, Shkup, ka pranuar kallëzim penal për shkak të dyshimit se ka kryer veprën penale “falsifikim i dokumentit” nga neni 378 i Kodit Penal”, thonë nga MPB.

Policia bën me dije se qytetarja me iniciale N.I. edhe pse nuk kishte kaluar në provimin e patent shoferit për kategorinë B dhe nuk kishte leje për automjet, kishte marrë dhe përdorte leje drejtimi të falsifikuar për drejtimin e mjeteve motorike të kategorisë B.

41-vjeçarja ka marrë kallëzim penal.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat