Bastisje në Shkup, policia sekuestron lëndë narkotike – arrestohet një person

Shkupi

Bastisje në Shkup, policia sekuestron lëndë narkotike – arrestohet një person

Më: 6 shtator 2023 Në ora: 09:40
Policia

Bastisje në Shkup, policia sekuestron lëndë narkotike – arrestohet një person.

Nga MPB thonë se te i njëjti është gjetur marihuanë.

“Me urdhër të bastisjes nga Gjykata Themelore Penale Shkup, është bastisur shtëpinë e I.K. (31) në Vollkovë, Shkup. Gjatë kontrollit u gjet marihuanë, një peshore dixhitale dhe një plumb.

Personi është privuar nga liria dhe mbahet në stacion të policisë dhe pas dokumentimit të rastit ndaj tij do të bëhet kallëzim penal përkatëse”, thonë mes tjerash nga MPB.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat