Plaçkitja e torbës me para si në filma, arrestohen dy persona nga Bukoviqi i Shkupit për ngjarjen në Kumanovë

Shkupi

Plaçkitja e torbës me para si në filma, arrestohen dy persona nga Bukoviqi i Shkupit për ngjarjen në Kumanovë

Më: 16 mars 2024 Në ora: 15:29
Foto ilustrim

Nga Ministria e Punëve të Brendshme njoftojnë se janë arrestuar dy persona nga fshati Bukoviq i Shkupit, të cilët dyshohet se janë autorë të plaçkitjes së djeshme në Kumanovë, ku një personi duke gjuajtur me armë iu mor një torbë me para.

Nga MPB thonë se të njëjtit e kanë djegur veturën e tyre pas aktit.

“Sot (16.03.2024), zyrtarët policorë nga SPB-Kumanovë kanë privuar nga liria M.A. (28) dhe E.A. (32), të dy nga fshati Bukoviq i Shkupit. Ata dyshohet se më 15.03.2024, rreth orës 20:20, në rrugën “Done Bozhinov” në Kumanovë, me automjetin e pasagjerëve “Range Rover” me targa të Shkupit, kanë goditur automjetin e pasagjerëve “Volkswagen Passat”, i cili drejtohej nga S.S. (63 ). nga Kumanova, pas çka kanë qëlluar në drejtim të S.S. dhe i kanë marrë një torbë me para dhe më vonë i kanë vënë flakën automjetit Range Rover.

Ata janë ndaluar në stacion dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj tyre do të bëhet kallëzim përkatës”, thonë nga MPB.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat