19 vjeçarja nga Mitrovica ka nevojë për ndihmën tuaj

Sociale

19 vjeçarja nga Mitrovica ka nevojë për ndihmën tuaj

Më: 17 dhjetor 2020 Në ora: 15:35
Foto

Nazlije Sherifi, 19 vjeçare nga Mitrovica ka nevojë për ndihmëm tuaj.

Ajo është diagnostifikuar me Glomerusklerozë Fokale Segmentale.

Në pamundësi të sigurimit të shumës për 200 mijë euro që do t’i mundësonin asaj sigurimin e veshkës dhe kryerjen e operacionit për transplantimin e veshkës, familja bën thirrje për mbështetje të njerëzve të vullnetit të mirë.

Këto lloj operacione nuk realizohen në vendin tonë andaj Nazlija duhet ta bëjë këtë në Turqi.

Nga familja është thënë se kanë aplikuar për ndihmë në Ministrinë e Shëndetësisë.

Sipas tyre Ministria i ka ndarë 20 mijë euro.

Njerëzit që kanë mundësi të japin ndihmë mund ta bëjnë nëpërmjet llogarisë bankare:

Raiffeisen Bank, në emër të vëllaut, Ilir Sherifi.

Llogaria: 1503005226061

IBAN: XK05

Swift Code: RBKOXKPRXXX.

Ose kontaktoni numrin e telefonit: 049 221 168.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat