Vdes Mesut Gashi, i diagnostikuari me kancer që u dërgua në Turqi

Sociale

Vdes Mesut Gashi, i diagnostikuari me kancer që u dërgua në Turqi

Më: 8 janar 2021 Në ora: 21:36
Mesut Gashi

Lajmin për vdekjen e 35 vjeçarit e dha një i afërm i tij, përmes një postimi në Facebook.

“Një lajm i tmerrshëm nga Turqia paska ndërruar jetë Mesuti.

Zoti t’i japi forcë në momentin më të vështirë të jetës së tyre familjës së Mesut Gashit.

Zot i madhë shpërbleje me xhehnet.”, ka shkruar kushëriri i tij, Liridon Gashi.

Mesuti ishte baba i tre fëmijëve.

Ai ishte diagnostikuar me kancer në gjëndrat limfatike dhe shërim i tij mund të bëhej vetëm jashtë vendit.

Për shërim i ishin mbledhur 150 mijë euro vullnetarisht.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat