Halil Kastrati e dhuron banesën luksoze për bamirësi

Sociale

Halil Kastrati e dhuron banesën luksoze për bamirësi

Më: 16 mars 2021 Në ora: 21:21
Halil Kastrati

Të japësh tek ata që nuk kanë, është vepër e jashtëzakonshme humane. Të tilla vepra të mëdha bënë përditë Halil Kastrati.

Kastrati bashkë me “Jetimat e Ballkanit” janë në përpjekje të përditshme për të bërë mirë, për tu ndihmuar atyre që kanë nevojë.

Aktiviteti i këtij njeriu tashmë është shumë i njohur, e prezantohet gjithashtu edhe përmes emisonit “E premte”, që po vjen çdo javë në ekran.

Halili dhe “Jetimat e Ballkanit” e shtrijnë aktivitetin e tyre edhe përtej teritorit të Kosovës, madje sapo kanë dhuruar një banesë për një familje në Shkup. Sipas Kastratit, rasti është mjaftë emocionues.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat