Shkurte Haxhiu, simpatikja me shpirt bujar!

Sociale

Shkurte Haxhiu, simpatikja me shpirt bujar!

Nga: Faton Mehmeti Më: 21 nëntor 2021 Në ora: 18:12
Shkurte Haxhiu

Kur flasim për humanizëm, mendja na shkon tek një vajzë e re, Shkurta Haxhiu. Duke u nisur nga një rast familjar, Shkurta ka marr si mison të sajin ndihmën ndaj njerëzve me nevoja të veçanta, Shkurta është në çdo kohë e angazhuar në ndihmë të këtyre personave.

Shkurta për “ Bota Sot” tregon historinë e vëllait të saj që është në karrocë, nisur nga kjo ka menduar tu dal në ndihmë të gjithëve  me shpresën se Zoti do ia shëroi vëllain, dhe të gjithë ata që gjenden në një gjendje të tillë.

Si rezultat i saj Shkurta ka hapur edhe shoqatën e saj" Heroinat", përmes të cilava iu ndihmon njerëzve me nevoja të veçanta që të sigurojnë karroca, të cilat vijnë nga vende të ndryshme.

Gjatë këtij muaji prêt që të vjen një kamion me karroca, njerëzit me nevoja të veçnataddhruojën “ shumë dashuri të pastër” siç shprehet Shkurte Haxhiu, një femër për tu pasur si model.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat