Play Station ka prezantuar ngjyrat e reja të konzollave për Play Station 5

Teknologji

Play Station ka prezantuar ngjyrat e reja të konzollave për Play Station 5

Më: 15 janar 2022 Në ora: 20:53
Foto ilustrim

Play Station ka prezantuar ngjyrat e reja të kontrolluesit për versionin më të fundit të konzollës.

Pas dy ngjyrave të zbuluara më parë të kontrollorëve me valë për Play Station 5, tashmë kemi edhe tre ngjyra të reja: “New Pink”, “Starlight Blue” dhe “Galactic Purple”.

Ngjyrat e reja të kontrolluesit DualSense janë zyrtarisht të disponueshme për publikun që nga sot ndërsa Play Station tha se këto janë ngjyra që ishin edhe “zëri i përdoruesit”.

“Së bashku me ngjyrat Cosmic Red dhe Midnight Black të lëshuara më parë, ngjyrat më të fundit të timonit pa tel DualSense, të frymëzuara nga galaktika, tani janë në dispozicion në shitësit me pakicë dhe janë një anëtar i ri i familjes së aksesorëve me ngjyra PS5”, njoftoi Play Station.

Kontrollorët me valë DualSense për PS5 ofrojnë reagime me prekje, aktivizues përshtatës dhe një mikrofon të integruar, të gjitha të integruara në dizajnin e njohur të kultit.

Ngjyrat e reja kanë gëzuar fansat e konzollave Play Station 5 dhe në periudhën e ardhshme spekulohet se mund të jenë të disponueshme konzollat në edicione “speciale”. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat