Gjinaj kalon xhiron e parë

Tenis

Gjinaj kalon xhiron e parë

Më: 19 tetor 2021 Në ora: 12:00
Gjinaj kalon xhiron e parë

Vesa Gjinaj kalon xhiron e parë në turneun Atlanta ITF në Amerikë!

Gjatë kësaj jave po mbahet turneu ndërkombëtar Atlanta ITF, J4 Atlanta në Amerikë, ku për herë të parë merrë pjesë një teniste nga Kosova.

Bëhet fjalë për tenisten Vesa Gjinaj..

Gjinaj në xhiron e parë ka arritur të mposhtë tenisten nga Amerika, Susanna Brass me rezultat 6:0 6:3.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat