Mbi 20 persona u gjetën në një lokal në Tetovë, pas kohës së lejuar

Tetova

Mbi 20 persona u gjetën në një lokal në Tetovë, pas kohës së lejuar

Më: 3 prill 2021 Në ora: 16:36
Foto ilustrim

Mbrëmë (02.04.2021) rreth orës 21:35 inspektorët nga Inspektorati Shtetëror i Tregut kanë kryer kontroll në një lokal në fshatin Poroj të Tetovës në pronësi të SH.K nga fshati Poroj.

Inspektorët kanë konstatuar se objekti ka punuar jashtë orarit të lejuar për objektet hotelierike si dhe janë gjetur mbi 20 persona brenda. Pas dokumentimit të plotë të rastit kundër pronarit do të ngritet akuzë sipas nenit 206 të Kodit Penal, informojnë nga MPB.

Sipas raportit, gjatë kontrollit, inspektorët janë penguar nga M.B nga fshati Poroj, i cili është përpjekur t’i sulmojë edhe fizikisht, por është ndaluar nga të pranishmit.

Pasi çështja të dokumentohet plotësisht kundër tij do të ngritet akuzë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat