Basha: Më takon mua dhe PD-së ta drejtojmë ndryshimin që mezi prisni në ekonomi, arsim, paga

Tirana

Basha: Më takon mua dhe PD-së ta drejtojmë ndryshimin që mezi prisni në ekonomi, arsim, paga

Më: 27 mars 2021 Në ora: 12:20
Pamje nga takimet

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha pati një pritje të veçantë nga simpatizantët e njesisë 11 të Tiranës sot. Duke i falënderuar për këtë surprizë, Basha,  u shpreh se vota në 25 prill është nisja e një vizioni të ri për Shqipërinë dhe bërjen realitet të planeve. 

“Surpriza juaj, e mrekullueshme. Faleminderit! 25 Prilli të jetë një ditë e bashkimit dhe e fitores për të gjithë shqiptarët. Natyrisht, më takon mua dhe Partisë Demokratike ta drejtojmë ndryshimin që mezi prisni të gjithë. Ndryshim në ekonomi, ndryshim në arsim, ndryshim në paga, pensione, në shpresë dhe në besim. Ndryshim për rininë, ndryshim për gjyshërit dhe gjyshet shqiptare.

Është plotësisht i mundur sepse kemi besimin, kemi vizionet, kemi planin dhe vendosmërinë dhe përvojën për të filluar për t’i bërë këto plane realitet për të gjithë qytetarët. Kontrasti është i qartë, gjithmonë e më shumë shqiptarë po na bashkohen për ndryshimin dhe besojnë te ndryshimi dhe e kuptojnë se ndryshimi do të vijë vetëm kur të jemi të gjithë bashkë kundër një grushti të vogël që nuk e do ndryshimin se ju pëlqen kështu.” – u shpreh Basha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat