Aksioni te Liqeni i Thatë, goditet banda e vjedhjes së vilave, në banesa iu gjendet dhe drogë

Tirana

Aksioni te Liqeni i Thatë, goditet banda e vjedhjes së vilave, në banesa iu gjendet dhe drogë

Më: 12 prill 2021 Në ora: 22:33
Foto ilustrim

Zbardhen detaje të reja nga aksioni i Policisë së Tiranës, i zhvilluar pasditen e sotme në zonën e Liqenit të Thatë.

Gazetarja Dorjana Bezat raporton se policia ka arrestuar shtetasin Hektor Qirjazi, së bashku me tre persona të tjerë.

Të arrestuarit dyshohen si autorët e vjedhjes së një vile te zona e Liqenit të Thatë, ndërsa gjatë kontrollit fizik dhe nëpër banesa iu është gjetur edhe një sasi droge.

Sa i përket shtetasit Qirjazi ka dyshime se ka precedentë kriminalë në Greqi, për këtë arsye, policia shqiptare po bashkëpunon me policinë greke për verifikime. Ndërkohë, lidhur me aksionin policia pritet të zbardhë detaje ditën e nesërme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat