Shoqërohet në Polici një qytetar në Tiranë, tentoi të fotografojë votën

Tirana

Shoqërohet në Polici një qytetar në Tiranë, tentoi të fotografojë votën

Më: 25 prill 2021 Në ora: 11:17
Foto ilustrim

Një qytetar ka tentuar të fotografojë votën e tij por është pikasur nga komisioneret dhe vëzhguesit.

Kjo ka ndodhur tek shkolla Çajupi në Tiranë.

Mësohet se shtetasi Granit Sulko është shoqëruar në Polici.

Kujtojmë se fotografimi i votës ditën e zgjedhjeve dënohet sipas ligjit 3 muaj deri 3 vite burg.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat