Kokainë në lokal, transport i paligjshëm i druve dhe drejtim mjeti në gjendje të dehur/ Arrestohen 12 persona në Tiranë

Tirana

Kokainë në lokal, transport i paligjshëm i druve dhe drejtim mjeti në gjendje të dehur/ Arrestohen 12 persona në Tiranë

Më: 23 tetor 2021 Në ora: 15:41
Foto ilustrim

12 persona kanë rënë në prangat e policisë së Tiranës për vepra të ndryshme penale dhe 3 të tjerë janë proceduar penalisht. Dy persona u arrestuan pasi përdornin lokalin për të konsumuar kokainë dhe tre klientët u proceduan penalisht.

“G. B, 49 vjeç dhe B. B, 41 vjeç, pasi shtetasi G. B, përdorte lokalin e tij për konsumin e lëndëve narkotike të llojit kokainë. Në vijim të veprimeve gjatë kontrollit fizik të shtetasit B. B(i konstatuar brenda në lokal) iu gjet dhe iu sekuestrua një sasi me lëndë narkotike kokainë. Gjithashtu, u proceduan në gjendje të lirë 3 shtetas(klient të lokalit)”, njofton policia.

Po nga specialistët për Hetimin e Narkotikëve  u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

S.Zh, 25 vjeç, pasi gjatë kontrollit fizik nga sherbimet e Komisariatit të Policisë Nr.3, iu gjet dhe iu sekuestrua një sasi me lëndë narkotike kanabis dhe një armë e ftohtë;

M.Ll, 21 vjeç, pasi gjatë kontrollit të ushtruar ndaj mjetit me të cilin ky shtetas qarkullonte, Forca e Posaçme “Shqiponjat” gjetën dhe sekuestruan një sasi me lëndë narkotike kanabis.

Ndërkohë u bë ekzekutimi i vendimit për shtetasin në kërkim E. Ç, 39 vjeç, pasi Gjykata e Shkallës Parë Tiranë, e ka dënuar përfundimisht me formën e prerë, me 9 muaj burgim, për veprën penale “Largimi i të burgosurit nga vendi i qëndrimit”.

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.4 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit F. K, 46 vjeç, pasi në Rrugën e Dajtit, u kap duke transportuar 13 m3 lëndë drusore, të dyshuara të prera në menyrë të paligjshme.

Nga sherbimet e Komisariatit të Policisë Vorë u kap shtetasi në kërkim R. Gj, 33 vjeç, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqsor Elbasan ka vendosur masën e sigurisë “Arrest me burg”, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike” kryer në bashkëpunim. Iu kalua DVP Elbasan, për veprime te mëtejshme.

Specialistët e Komisariatit të Policisë Kavajë bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve I. Xh, 25 vjeç dhe V. Xh, 30 vjeç, pasi nga kontrolli fizik i ushtruar, iu gjetën dhe iu sekuestruan një sasi me lëndë narkotike kanabis.

Nga specialistët e Qarkullimit Rrugor u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

A.Sh, 44 vjeç dhe K. L, 26 vjeç, pasi u kapën duke drejtuar mjetet përkatëse në gjendje të dehur;

R.L, 48 vjeç, pasi duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur, ka humbur kontrollin e tij dhe është përplasur me derën e një subjekti.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të metejshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat