Dhunë në familje, kanabis me vete dhe drejtim mjeti pa patentë, pesë të arrestuar në Tiranë

Tirana

Dhunë në familje, kanabis me vete dhe drejtim mjeti pa patentë, pesë të arrestuar në Tiranë

Më: 12 nëntor 2021 Në ora: 10:07
Ilustrim

Pesë persona janë arrestuar nga policia gjatë 24 orëve të fundit, për vepra të ndryshme penale.

U bë e mundur kapja e shtetasit B. S, 46 vjeç, pasi Gjykata e Apelit Tiranë e ka dënuar me 6 muaj burg, për veprën penale ”Dhuna në familje”.

Shtetasi V. K.(T)., 28 vjeç, u arrestua pasi në rrugën “Besim Imami”, gjatë kontrollit të kryer në ambientet e subjektit që ka në administrim iu gjet dhe iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi lëndë e dyshuar narkotike e llojit cannabis sativa

Po ashtu ra në pranga edhe shtetasi F. B., 24 vjeç, pasi gjatë kontrollit në banesën e këtij u gjet e sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi lëndë e dyshuar narkotike e llojit cannabis sativa.

Policia arrestoi edhe një 18 vjeçare, shtetasin A. Q., pasi gjatë kontrollit fizik iu gjet e iu sekuestrua në cilësinë e provës materiale një sasi lëndë e dyshuar narkotike cannabis sativa dhe një sasi lënde e dyshuar narkotike e llojit MDMA.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Kavajë bënë arrestimin e shtetasit F. D., 26 vjeç pasi është kapur duke drejtuar motomjetin, pa lejen përkatëse.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin të shtetasit Z. Gj., 28 vjeç pasi është kapur duke drejtuar automjetin, pa lejen përkatëse.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat