Sërish ndryshime në Policinë e Shtetit/ Besmir Qibini rikthehet në krye të “Rrugores” në Tiranës

Tirana

Sërish ndryshime në Policinë e Shtetit/ Besmir Qibini rikthehet në krye të “Rrugores” në Tiranës

Më: 14 nëntor 2021 Në ora: 12:25
Besmir Qibini

Që prej ardhjes në krye të Policisë së Shtetit të Gledis Nanos, janë bërë shumë ndryshime në radhët e drejtuesve të policisë në rrethe.

Më i fundit është në Tiranë, ku “Panorama” mëson se është rikthyer në Policinë Rrugore të kryeqytetit, Besmir Qibini, i cili ka mbajtur këtë post më herët në vitet 2014-2015.

Besmir Qibini do të prezantohet nesër në krye të Policisë Rrugore të Tiranës.

Erion Ahmeti, i cili mbante postin e shefit të Qarkullimit në Tirane, emërohet specialist i Policisë Rrugore në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë.

Pak muaj më parë në një intervistë për gazetaren e “Panorama”, Etleva Delia, Qibini ka bërë një analizë të detajuar mbi të gjitha problematikat që shkaktohen nga aksidentet në rrugë, përfshirë edhe ato me pasoja fatale për jetën.

Në intervistën e publikuar në gazetën “Panorama”, Qibini ka deklaruar se parandalimi i aksidenteve nuk është vetëm detyrë e Policisë, por e disa institucioneve që duhet të bashkëpunojnë.

Sipas tij, ndërhyrja e eprorëve në mosndëshkimin e rasteve të veçanta e demotivon punonjësin e qarkullimit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat