Blindohet Tirana si pasojë e finales së sotme, ja çfarë po ndodh në kryeqytet

Tirana

Blindohet Tirana si pasojë e finales së sotme, ja çfarë po ndodh në kryeqytet

Më: 25 maj 2022 Në ora: 12:00
Tirana

Finalja e parë në histori të Ligës së Konferencës do të zhvillohet sot në stadiumin “Air Albania” të Tiranës, ku kjo gjë tani ka bllokuar kryeqytetin.

Sonte me fillim nga ora 21:00, skuadra italiane Roma dhe ajo holandeze Feyenoord do të përballen kokë më kokë për trofeun e kësaj gare.

Forca e Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH) ka blinduar kryeqytetin shqiptar, duke pozicionuar dhjetëra automjete Akademia e Arteve, ndërsa në rrugët e Tiranës ka më shumë policë sesa qytetarë.

Siç ishte paralajmëruar, qendra e kryeqytetit tashmë është e gjitha e bllokuar, pasi nuk ka mjete në qarkullim.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat