“Më kërcënon kolegu i punës”/ 62-vjeçari ‘ngre në këmbë’ Policinë nisin hetimet

Tirana

“Më kërcënon kolegu i punës”/ 62-vjeçari ‘ngre në këmbë’ Policinë nisin hetimet

Më: 12 gusht 2022 Në ora: 14:04
Foto ilustrim

Një 62-vjeçar i është drejtuar për ndihmë uniformave blu të Tiranës, pasi ka marrë mesazhe kërcënuese nga kolegu i tij i punës.

Policia bën me dije se ndaj këtij të fundit P. T., 62 vjeç ka nisur një hetim. Ndërkohë që materialet hetimore i kanë kaluar prokurorisë për veprime të mëtejshme procedurale.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 1 kanë referuar materialet në Prokurori dhe filloi procedimi penal për shtetasin P. T., 62 vjeç, pasi për shkak të marrëdhënies në punë, i ka dërguar mesazhe kërcënuese shtetasit E. J., 62 vjeç.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale”, bën me dije policia.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat