Shi i dendur në Tiranë, fryhet lumi Lana/ Trafik i rënduar në qytet

Tirana

Shi i dendur në Tiranë, fryhet lumi Lana/ Trafik i rënduar në qytet

Më: 20 nëntor 2022 Në ora: 15:40
Foto nga vendi i ngjarjes

Reshjet e shiut shoqëruar me erë të fortë kanë vazhduar këtë të diel përgjatë gjithë paradites në kryeqytet.

Për pasojë, është fryrë lumi Lana dhe janë përmbytur disa rrugë.

Nga era e fortë janë thyer disa pemë, ndërsa punonjësit e bashkisë kanë bërë pastrimin e rrugëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat