Kryenin grabitje me dhunë në zonën e Liqenit Artificial, arrestohen pas vëzhgimit disa javor dy policë

Tirana

Kryenin grabitje me dhunë në zonën e Liqenit Artificial, arrestohen pas vëzhgimit disa javor dy policë

Më: 26 nëntor 2022 Në ora: 08:14
Foto ilustrim

Muajt e fundit në komisariatin nr. 1 në kryeqytet, ishin rritur rastet e grabitjeve të celularëve apo sendeve me vlere në zonën e Liqenit Artificial, denoncuar nga qytetarë që dilnin për shëtitje.

Gazetarja Dorjana Bezat bën me dije për Top Channel se nga verifikimet rezultoi se autorë të këtyre grabitjeve ishin 2 policë. Te dyshuarit u mbajtën nën vëzhgim për disa javë dhe mëngjesin e sotëm u vunë në pranga.

Si autor i këtyre ngjarjeve u arrestua polici Patrullës së komisariatit nr1. Serxhio Cani 23 vjeç dhe polici bashkiak Sajmir Muzikanti 39 vjeç.

Për rastin është njoftuar dhe Agjencia e Mbikqyrjes Policore e cila po kryen veprimet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat