​Presidenti gjerman Steinmeier nesër vizitë shtetërore në Tiranë

Tirana

​Presidenti gjerman Steinmeier nesër vizitë shtetërore në Tiranë

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 11:06
​Presidenti gjerman Steinmeier

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, mirëpret nesër në Tiranë, në një vizitë shtetërore Presidentin e Republikës Federale Gjermane, Frank-Walter Steinmeier. Kjo shënon vizitën e parë të një presidenti gjerman në Republikën e Shqipërisë në 27 vite. Vizita përbën një sinjal të mëtejshëm të mbështetjes nga ana e Gjermanisë për të ardhmen evropiane të vendit tonë.

· 10:00 – Ceremonia zyrtare e mirëseardhjes në Institucionin e Presidentit të Republikës.

· 10:55 – 11:25 – Dalje për media e të dy Presidentëve

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat