Shisnin produkte ushqimore në mënyrë të paligjshme pranë shkollave në Tiranë, marrin gjobë katër persona

Tirana

Shisnin produkte ushqimore në mënyrë të paligjshme pranë shkollave në Tiranë, marrin gjobë katër persona

Më: 18 mars 2024 Në ora: 12:59
Foto nga vendi i ngjarjes

Katër persona janë ndëshkuar me masa administrative pasi u kapën duke shitur produkte ushqimore brenda perimetrit të sigurisë më disa shkolla në Tiranë.

Këto raste u zbuluan nga AKU në bashkëpunim me Policinë Bashkiake.

Ku në zbatim të planit të masave të hartuar në funksion të Paketës së Sigurisë në shkolla, kanë ushtruar kontrolle në afërsi të shkollave, me qëllim garantimin e rendit dhe sigurisë.

Si dhe për parandalimin evidentimin dhe goditjen e paligjshmërive.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat