Partizani mund Skënderbeun

Volejboll

Partizani mund Skënderbeun

Më: 24 shtator 2022 Në ora: 14:55
Partizani mund Skënderbeun

Partizani dhe Tirana janë dy ekipet finaliste të Kupës së Federatës në volejboll për femra.

Një derbi kryeqytetas që pritet me mjaft interes.

Këto dy skuadra u kualifikuan pas përfundimit të takimeve gjysmëfinale luajtur sot pasdite në sallën e lojërave në Farkë.

Në gjysmëfinalen e parë, Partizani fitoi 3-1 ndaj Skënderbeut kampion (25-13, 25-18, 15-25, 25-18). Një ndeshje e dominuar nga të kuqtë, që patën epërsi në shumicën e kohës. Skënderbeu reagioi vetëm në setin e tretë, duke rihapur përkohësisht ndeshjen, por pa mundur të përmbysë dot shifrat.

Në sfidën e dytë, Tirana mposhti 3-0 (25-18, 25-11, 25-12) Barleti Volley në një derbi të komanduar vazhdimisht nga volejbollistet bardheblu. Skuadra barletase nuk pati shumë mundësi të rivalizojë, duke u dorëzuar shpejt, ndërsa Tirana ishte ndjeshëm superiore në parket, duke e merituar fitoren.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat