Tirana dhe Erzeni në finale për trofeun e parë sezonal

Volejboll

Tirana dhe Erzeni në finale për trofeun e parë sezonal

Më: 25 shtator 2022 Në ora: 11:44
Tirana dhe Erzeni në finale për trofeun e parë sezonal

Në sallën e lojërave me dorë në Farkë janë luajtur dy ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Federatës në volejboll për meshkuj. Tirana dhe Erzeni kanë prerë një biletë për në finalen e ditës së diel, pas fitoreve të arritura ndaj rivalëve të tyre në sfidat e sotme.

Tirana mposhti 3-0 Vllazninë në gjysmëfinalen e parë (26-24, 25-22, 25-14), një ndeshje me rivalitet vetëm në setin e parë. Më pas, bardheblutë e kanë më të lehtë, duke patur një epërsi të lehtë dhe komandojnë ndeshjen, duke e merituar fitoren dhe kualifikimin.

Disi më e vështirë fitorja e Erzeni, që mundi 3-1 Partizanin (25-17, 26-24, 18-25, 25-15).

Shijakasit patën epërsi në shumicën e kohës, por edhe të kuqtë dueluan fort, sidomos në setin e dytë e të tretë. Gjithsesi, Erzeni u tregua më i saktë dhe e meritoi fitoren.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat