Zekaj pëson humbje

Xhudo

Zekaj pëson humbje

Më: 1 korrik 2022 Në ora: 12:36
Zekaj

(E plotësuar) - Shpati Zekaj është mundur në çerekfinale nga xhudisti serb, Aleksandar Kukolj.

Zekaj u mund me vetëm një pikë, duke qenë pranë triumfit në kategorinë deri në 100 kilogramë.

Kukolj është një xhudist që ka arritje të jashtëzakonshme, duke u shpallur kampion evropian e nënkampion botëror.

Shpati Zekaj e ka nisur në mënyrë fantastike garimin e tij në Lojërat Mesdhetare qq po mbahen në Oran të Algjerisë.

Xhudisti triumfoi me IPPON në Golden Score ndaj italianit, Enrico Bergamelli në 1/8 e finales.

Kësisoj, Zekaj kualifikohet në çerekfinale, aty ku do të përballet me xhudistin serb, Aleksandar Kukolj.

Kujtojmë se gjatë ditës së sotme do të garojë edhe Loriana Kuka.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat