Kryeministri Kurti konfirmon takimin e radhës të nivelit të lartë me Vuçiqin, mbahet në prill

Aktuale

Kryeministri Kurti konfirmon takimin e radhës të nivelit të lartë me Vuçiqin, mbahet në prill

Më: 29 mars 2023 Në ora: 20:38
Albin Kurti dhe Aleksandër Vuçiq

Shefi i ekzekutivit Albin Kurti ka konfirmuar se takimi i radhës me presidentin serb Aleksander Vuçiq do të mbahet në muajin prill.

Këto deklarime i bëri në Debat Plus, duke shtuar se fillimisht do të mbahet një takim mes kryenegociatorësh.

“Ne do të takohemi në prill, fillimisht kryenegociatorët do të takohen e më pas niveli i lartë.

Aty do të flasim për zbatimin e marrëveshjes”, tha ndër tjerash Kurti.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat