Tentim-vrasja në Pejë, Nikçi: Dy persona janë ndaluar

Aktuale

Tentim-vrasja në Pejë, Nikçi: Dy persona janë ndaluar

Më: 10 dhjetor 2023 Në ora: 19:50
Foto ilustrim

Tentim-vrasja në Pejë, Nikçi: Dy persona janë ndaluar

Në orët e para të së dielës, konkretisht në 01:25, një person ka raportuar në polici se derisa po lëvizte në rrugën Pejë-Rozhajë, vetura e tij është goditur me plumba.

Policia konfirmoi se rasti u iniciua si “tentim vrasje”.

Zëdhënësi i policisë për rajonin e Pejës, Fadil Gashi, tha për median se policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka pasur dëshmi se aty është shtënë me armë zjarri.

Dy persona të dyshuar që ndodheshin në arrati, tashmë janë ndaluar me urdhër të prokurorit të shtetit.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Prokurorisë Themelore të Pejës, Shkodran Nikçi

“Dy persona janë ndaluar me urdhër të prokurorit të shtetit për veprën penale vrasje e mbetur në tentativë”, tha Nikçi për Express.

Mësohet se një nga të dyshuarit është i mitur.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat