Dëshmi dhune, Berisha: I kam fotot e mavijosjes së 4-vjeçares kur ka qenë në spital

Aktuale

Dëshmi dhune, Berisha: I kam fotot e mavijosjes së 4-vjeçares kur ka qenë në spital

Më: 21 shkurt 2024 Në ora: 18:17
Veton Berisha

Veton Berisha kryetari i Partisë Liberale Egjiptiane ka dhënë deklarata të forta.

Ai ka thënë se vajza 4 vjeçare ka pasur dhunë dhe se ai posedon një foto të cilën nuk mundet ta publikojë.

Berisha fton të gjithë Institucionet e drejtësisë që të bëhet ndëshkimi ndaj personave që kanë përdorur dhunë.

“E kam një foto e cila është shkrepur në Institucionet shëndetësore dhe pamjet e mavijosjes së asaj vajze janë tepër të rënda, nga dhuna që ka ndodh ajo ka pasë një seps, unë veç i ftojë Institucionet e drejtësisë ta mendojnë këtë fëmijë si fëmijën e tyre dhe të zbardhet rasti, gjithmonë na shkojnë rastet në një dhimbje tre ditore dhe pastaj heshtë çdo gjë, ndëshkimi është masa më e mirë e parandalimit të të këqijave që janë në mesin tonë”, tha ai.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat