Gashi: Prokuroria më 2016 nuk siguroi fakte kundër Konjufces

Aktuale

Gashi: Prokuroria më 2016 nuk siguroi fakte kundër Konjufces

Më: 27 shkurt 2024 Në ora: 00:03
Tomë Gashi

Avokati Tomë Gashi, tha se Prokuroria nuk ka siguruar prova që kryeparlamentari Glauk Konjufca ka hedhur gaz lotsjellës në kuvend.

“Nuk është që Gjykata ka nxjerrë vendim selektiv, por varet sa Prokuroria ka arritur ta vërtetoj”, tha ai.

“Nëse policia në atë kohë në vitin 2016, nuk ka siguruar një vërtetim për marrjen e asaj mbetje të gazit lotsjellës, Gjykata e ka konsideruar si një prej faktëve kryesore që po mungon.

Glauk Konjufca është mbrojt në heshtje që ka të drejtë ligjore, dhe e ka nxjerrë një aktgjykim lirues”, shtoi Gashi, në Edicionin Special.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat