Osmani telefon Erdoganin për ditëlindje: Mirënjohës për mbështetjen nga Turqia

Aktuale

Osmani telefon Erdoganin për ditëlindje: Mirënjohës për mbështetjen nga Turqia

Më: 27 shkurt 2024 Në ora: 10:20
Vjosa Osmani dhe Erdogan

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka telefonuar presidentin turk për ditëlindje, gjersa kanë biseduar edhe për raportet e shkëlqyera ndërmjet dy shteteve.

Osmani në një postim në X shkruan “Është kënaqësi ta përshëndes presidentit e Turqisë, Erdogan për ditëlindje…

urime të përzemërta për mirëqenien e tij”.

Ajo më tej thekson se Kosova i është mirënjohëse Turqisë për mbështetjen e vazhdueshme.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat