Ambasadori Rohde kujton gazetarët gjermanë që u vranë gjatë luftës në Kosovë

Aktuale

Ambasadori Rohde kujton gazetarët gjermanë që u vranë gjatë luftës në Kosovë

Më: 13 qershor 2024 Në ora: 19:23
Jorn Rohde

Ambasadori gjerman në Kosovë, Jorn Rohde ka kujtuar në 25-vjetorin e vrasjes së tyre, gazetarët gjerman të cilët u vranë gjatë luftës në Kosovë.

Gazetarët ishin Gabriel Gruner, Volker Kramer dhe përkthyesi i tyre Senol Alit.

Të tre u vranë në afërsi të Suharekës në Qafë të Duhlës.

Ambasadori përmes një postimi në X, ka  ndarë edhe disa fotografi nga vizita e tij tek varret e tyre.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat